II Tydzień Akademicki – Radca Prawny na Twojej uczelni

Dnia 10 kwietnia 2024 r. o godz.13:15 w sali nr 4, w budynku przy pl. Ofiar Getta 4-5, odbył się II TYDZIEŃ AKADEMICKI "RADCA PRAWNY NA TWOJEJ UCZELNI", której inicjatorem jest Krajowa Izba Radców Prawnych. Wydarzenie poprowadzili przedstawiciele Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie: Dziekan Rady OIRP r. pr. Bartosz Opaliński, Wicedziekan r. pr. Aleksander Cisek, r. pr. Justyna Wojdyło-Borucka wraz z aplikantami radcowskimi Eweliną Łukasiewicz oraz Witoldem Kuśnierzem.

Celem inicjatywy było przybliżenie zawodu radcy prawnego adeptom prawa UR. W trakcie spotkania radcowie prawni oraz aplikanci radcowscy mieli okazję opowiedzieć studentom o korzyściach płynących z członkostwa w „niebieskim” samorządzie prawniczym.

W trakcie spotkania zwrócono uwagę na szczegóły egzaminu wstępnego, który jest jednym z pierwszych kroków w procesie aplikacji radcowskiej. Radcowie prawni przedstawili strukturę egzaminu, a także udzielili praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania się do tego ważnego etapu. Następnie Prelegenci OIRP Rzeszów omówili zagadnienia związane z egzaminem zawodowym, który stanowi finalny etap aplikacji radcowskiej. Spotkanie było doskonałą okazją dla studentów do zdobycia wiedzy na temat perspektyw kariery w zawodzie prawniczym, a także do bezpośredniego kontaktu z praktykującymi prawnikami.

Dzięki II Tygodniowi Akademickiemu "Radca Prawny na Twojej Uczelni", studenci mieli okazję lepiej poznać środowisko pracy radcy prawnego oraz dowiedzieć się, jakie możliwości rozwoju zawodowego stwarza ta ścieżka kariery.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów kierunku Prawo, którzy licznie wzięli udział w spotkaniu, zadając pytania i wykazując aktywny udział w dyskusji.