Konferencja Międzynarodowa pt. "Konflikt na Ukrainie w świetle międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego"

Szanowni Państwo,
      Miło nam poinformować o kolejnej organizowanej przez Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów oraz Katedrę Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej Międzynarodowej IX Konferencji Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii nt. "Konflikt na Ukrainie w świetle międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego", która odbędzie się w dniach 20 - 21 kwietnia 2023 roku w auli Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej, bud. A0, ul. Stanisława Pigonia 1.

      Celem Konferencji jest wymiana poglądów przedstawicieli środowisk naukowych z praktykami, specjalistami z branży lotniczej i kosmicznej, na temat konfliktu w Ukrainie.

Program Konferencji obejmować będzie trzy bloki tematyczne:
  1. Suwerenność państwa w przestrzeni powietrznej w sytuacji konfliktu zbrojnego;
  2. Przestrzeń kosmiczna w aspekcie cywilnym i militarnym;
  3. Wykorzystywanie systemów bezzałogowych dla potrzeb cywilnych i militarnych.
      W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.