X Międzynarodowa Konferencja Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

Plakat X Międzynarodowej Konferencji Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na X Międzynarodową Konferencję Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii, organizowaną przez Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego oraz Katedrę Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, przy współpracy z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Europejskiego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Rzeszów.

Tematem tegorocznej Konferencji jest „Aktualny stan i perspektywa obowiązujących regulacji prawnych w zakresie prawa lotniczego, kosmicznego oraz nowych technologii”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2024 r. w auli Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej Uniwersytetu Rzeszowskiego, w budynku A0, przy ul. Stanisława Pigonia 1.

Celem Konferencji jest wymiana poglądów przedstawicieli środowisk naukowych z praktykami i specjalistami z branży lotniczej i kosmicznej, na temat aktualnego stanu i perspektywy obowiązujących regulacji prawnych w zakresie prawa lotniczego, kosmicznego oraz technologii.

Program Wydarzenia obejmować będzie trzy bloki tematyczne:

Stan aktualny i perspektywy rozwoju prawa lotniczego
Stan aktualny i perspektywy rozwoju prawa kosmicznego
Stan aktualny i perspektywy rozwoju systemów bezzałogowych

W programie Konferencji znajdą się m.in. wystąpienia ekspertów z branży oraz dyskusje dotyczące najnowszych trendów i wyzwań w prawie lotniczym i kosmicznym. To niepowtarzalna okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi specjalistami.