Pedagog specjalny w edukacji włączającej. Bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim

Uniwersytet Rzeszowski na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki realizuje trzysemestralne studia podyplomowe kwalifikacyjne pn. „Pedagog specjalny w edukacji włączającej”.

W wyniku realizacji zajęć przewidzianych planem studiów podyplomowych Absolwent nabywa kwalifikacje nauczyciela pedagoga specjalnego, nauczyciela edukacji włączającej oraz uzyskuje wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne w realizacji zadań w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi w grupach i klasach w przedszkolach, szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Kandydat na studia podyplomowe musi posiadać dyplom (studia I lub II stopnia lub jednolite magisterskie) oraz posiadać kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć (Art. 2.4.1 Rozporządzenia z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela)

Studia prowadzone będą w Instytucie Pedagogiki Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Ks. Jałowego 24, 35-010 Rzeszów.

Rekrutacja:

Podstawą przyjęcia na studia podyplomowe jest rejestracja elektroniczna za pomocą platformy IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów): https://podyplomoweikursy.ur.edu.pl

oraz złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonym terminie.

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagane dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wraz z załącznikami, wygenerowane z systemu rekrutacyjnego IRK.
  2. Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu).

Czas trwania: 3 semestry

Rekrutacja trwa od 21 kwietnia 2023 r. (godz.8.00). do 7 maja 2023 r. (godz.23:59)

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie:

Kontakt: e-mail: asolecka@ur.edu.pl, tel.: 17 872 18 04

Studia finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki