Aktualności / News

Grant badawczy dla Studenckiego Koła Naukowego „Pro-Psyche"

„Grant badawczy dla Studenckiego Koła Naukowego „Pro-Psyche”

Podobno nie ma miłości bez wdzięczności, jednak czy tak jest naprawdę? Studenci koła naukowego „Pro-Psyche, działającego przy Instytucie Psychologii, postanowili to sprawdzić. W ramach corocznego konkursu dla studenckich kół naukowych w programie  „Projekty SKN”, organizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski, Koło Naukowe „Pro-Psyche” otrzymało grant badawczy na realizację badań pt. „Ciemna Triada, wdzięczność i doświadczenia w bliskich relacjach intymnych”. Projekt ten dotyczy czynników osobowościowych i emocjonalnych związanych z funkcjonowaniem w relacjach romantycznych w grupie osób dorosłych.  Główne pytanie badawcze jakie postawiono to: Czy cechy ciemnej triady wiążą się z niskim poziomem wdzięczności i negatywnymi doświadczeniami w bliskich relacjach intymnych?

Zapraszamy do udziału w tych anonimowych badaniach – wystarczy kliknąć w poniższy link lub skopiować go do przeglądarki. Badania trwają ok. 10 minut i polegają na zaznaczaniu  odpowiedzi na pytania.

“A scientific grant for the Pro-Psyche students’ research group”

They say there is no love without gratitude, but is it really true? Students of the "Pro-Psyche" research group at the Institute of Psychology decided to check it. As part of the annual competition for students’ research groups in the "SKN Projects" program, organized by the University of Rzeszów, the "Pro-Psyche" research group received a scientific grant for studies entitled “The Dark Triad, Gratitude, and Experiences in Close Intimate Relationships.” This project concerns personality and emotional factors related to adults’ romantic relationships. The main research question was: Are the characteristics of the dark triad associated with a low level of gratitude and negative experiences in close intimate relationships?

We invite you to participate in this anonymous research - just click on the link below or copy it to your browser. The research last about 10 minutes and involve marking answers to questions.