Aktualności / News

Konkurs fotograficzny dla Studentek i Studentów Instytutu Psychologii

„Uniwersytet Inaczej”

Cel konkursu

Ideą konkursu jest nowatorskie i kreatywne spojrzenie na Uniwersytet Rzeszowski. A więc – „Uniwersytet Inaczej”. Czekamy na fotografie nieoczywistych miejsc i sytuacji na naszej uczelni, wykraczające poza standardowe kadry i ujęcia.

Regulamin

1. Konkurs adresowany jest do Studentek i Studentów kierunku Psychologia, prowadzonego przez Instytut Psychologii UR. Nie musicie mieć żadnego doświadczenia związanego z fotografią, liczą się Wasze pomysły, Wasza kreatywność i zaangażowanie w ideę konkursu. Jeśli wcześniej nie fotografowałeś/ nie fotografowałaś – spróbuj teraz!
  2. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  3. Każdy/a uczestnik/czka ma prawo zgłoszenia jednej pracy (fotografii) na adres mailowy ips.wydarzenia@ur.edu.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać „konkurs fotograficzny”. Uczestnik/czka podpisuje wiadomość imieniem i nazwiskiem, natomiast zdjęcie powinno być zatytułowane wyłącznie godłem składającym się z 4 liter i 4 cyfr, np.: POLA1234, KAMA2010. W mailu proszę też podać tytuł pracy. Członkowie jury oceniający fotografię będą znać tylko jej tytuł i godło.
  4. Pamiętajcie, że zgłoszenie jest jednoznaczne z oświadczeniem, że przesłane zdjęcie zostało wykonane osobiście przez zgłaszającego/cą.
  5. Oczywiście, zdjęcia nie mogą być wcześniej nagradzane na innych konkursach. Prosimy o nowe kadry.
  6. Zezwalamy na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on jedynie polegał na zastosowaniu korekty globalnej (jak np. nasycenie i kontrast) oraz na kadrowanie zdjęć (bez dodawania lub odejmowania elementów albo łączenia kilku fotografii). Zdjęcie może być wykonane smartfonem.
  7. W przypadku fotografowania osób uczestnik/czka powinien/na uzyskać wymagane prawem zgody na rozpowszechnianie fotografii i nie mogą one naruszać żadnych praw ani dóbr osobistych osób trzecich. Formularz zgody na wykorzystanie wizerunku znajduje się tutaj.
  8. Wasze fotografie prawidłowo zgłoszone do konkursu oraz spełniające kryterium tematyczne zostaną poddane ocenie jury, w skład którego wejdą pracownicy Instytutu Psychologii UR. Obrady jury będą niejawne.
  9. Autorzy/ki trzech najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe i możliwość opublikowania swoich zdjęć w Biuletynie Psychologicznym „Wgląd”.
  10. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada b.r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Instytutu w dniu 15 grudnia. Z osobami nagrodzonymi będziemy się również kontaktować mailowo.