Aktualności / News

Warsztat FUTURE LAB - zapowiedź

Wychodząc poza wymiar czasu teraźniejszego, „tu i teraz”, rozszerzamy nasze możliwości myślowe, co może prowadzić do silniejszej empatii, jaśniejszej wizji przyszłości, nowego poczucia celu i sprawczości. Dodatkowo, nieantropocentryczne spojrzenie na świat, może nam pomoc spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i samych siebie w głębszym wymiarze. Co więcej, udowodniono, że kreatywne, pozytywne wizje przyszłości zachęcają do rozwoju po doznanej traumie, co jest niezwykle ważne w tych trudnych czasach, np. w kontekście wojny w Ukrainie.

W ramach tego projektu stworzyliśmy ćwiczenia i okazję do doświadczeń mających na celu zastanowienie się, jak reagować na niepewność świata, w którym żyjemy, jak go przekształcać i otwierać na nowe wymiary. Jak myśleć o przyszłości i budowaniu jej pozytywnych wizji. I wreszcie, jak połączyć to z kreatywnością i sztuką.

Warsztat poprowadzą:

Clyde Doyle, magister Sztuk Pięknych NCAD, kierownik wydziału Design for Change i lektor na wydziale designu w IADT w Dublinie, współzałożyciel nowo otwartego Instytutu - Public Design Lab w IADT, obecnie w trakcie studiów doktoranckich w NCAD w Dublinie;

Justyna Doherty, lektorka na wydziale designu w IADT w Dublinie, Magister Design for Change w IADT (Interdyscyplinarne Strategie Projektowania), oraz UKSW w Warszawie, obecnie w trakcie magisterium Sztuk Pięknych w Dublinie.

IADT jest liderem w dziedzinie szkolnictwa wyższego, koncentrującym się na rozwoju przyszłych twórców, technologów, myślicieli i twórców, którzy przewodzą i wprowadzają innowacje w zmieniającym się cyfrowym świecie.

Multimedia: Future Lab Rzeszow 30.11.2023 - YouTube