Konferencja prasowa prezentująca częściowe wyniki raportu „Edukacja dla pamięci”

20 marca 2023 r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karola Nawrockiego z udziałem dr. hab. Krzysztofa Malickiego, prof. UR z Instytutu Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, na której zostały przedstawione częściowe wyniki raportu „Edukacja dla pamięci”.

Uniwersytet Rzeszowski pełni rolę partnera w badaniu naukowym, w którym przeprowadzono reprezentatywne badania z uczniami szkół średnich, nauczycielami historii oraz mieszkańcami Polski powyżej 20 roku życia. Wyniki badań stały się impulsem do organizacji Kongresu Pamięci Narodowej, który odbędzie się w dniach 13–15 kwietnia 2023 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. W trakcie Kongresu pracownicy UR zaprezentują wnioski z przeprowadzonych badań.

Więcej informacji oraz prezentacja wyników badań dostępne są na stronie Instytutu Pamięci Nardowej.

fot. Mikołaj Bujak, IPN, ipn.gov.pl