Międzynarodowa Konferencja Naukowej "Rights and Freedoms to be protected in post-modern society“

15 grudnia 2023 r. odbyła się trzecia edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej ,, Rights and Freedoms to be protected in post-modern society“. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorami wydarzenia były wspólnie Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydział Prawa Uniwersytetu w Oradei (Rumunia) oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Ivana Franki we Lwowie (Ukraina). Konferencja skierowana jest do studentów oraz doktorantów prawa, stosunków międzynarodowych i politologii z uczelni europejskich. W tym roku w konferencji uczestniczyło niemal 100 studentów i doktorantów m.in. z Polski, Ukrainy, Rumunii, Francji oraz Węgier.

Tegoroczna konferencja odbyła się w formule zdalnej i w całości w języku angielskim. W trakcie kilku paneli tematycznych prelegenci przedstawiali wybrane zagadnienia związane z problemem ochrony praw człowieka. Nie zabrakło też pasjonujących dyskusji, w trakcie których wymieniano cenne uwagi dotyczące standardów i gwarancji przestrzegania praw człowieka. Prelegenci będą mogli opublikować referaty w punktowanych czasopismach.

Organizatorzy podtrzymują wolę dalszej współpracy – zatem zapraszamy na kolejną edycję konferencji, która odbędzie się w grudniu 2024 r.