Aktualności

Oliwier Wdowik, tegoroczny absolwent Kolegium Nauk Społecznych na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne uzyskał kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Oliwier Wdowik urodził się i wychowywał w Zaczerniu, gdzie rozpoczął swoją przygodę ze sportem jako bramkarz w lokalnym klubie piłkarskim. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Zaczerniu, gdzie po raz pierwszy zetknął się z lekką atletyką i sprintem. Tam też odkrył w sobie pasję do rywalizacji, co zaowocowało zwycięstwem w szkolnych zawodach wojewódzkich. Właśnie na tych zawodach został dostrzeżony i zrekrutowany przez swojego obecnego trenera, Janusza Mazura. Kontynuując naukę, uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, a następnie ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Oliwier Wdowik zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie 4x100 metrów, okraszony nowym rekordem Europy. Jako pierwszy Polak w historii zajął piąte miejsce w biegu na 100 metrów na Mistrzostwach Świata Juniorów. Największym osiągnięciem jest awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.