Prof. dr hab. Elżbieta Feret uczestnikiem Europejskiego Kongresu Finansowego

W dniach 5-7 czerwca 2023 r. Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Elżbieta Feret wzięła udział w Europejskim Kongresie Finansowym 2023, jednym z najważniejszych spotkań świata finansów w Polsce. Warto zaznaczyć, że Uniwersytet Rzeszowski po raz pierwszy znalazł się wśród partnerów akademickich EKF.

Kongres stanowi platformę dla swobodnej debaty na temat stabilności europejskiego i polskiego systemu finansowego oraz opracowywania zaleceń dotyczących systemowych rozwiązań dla bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju. W XIII edycji EKF uczestniczyli prezesi wiodących instytucji finansowych, polscy i zagraniczni politycy kształtujący politykę gospodarczą, uznani makroekonomiści oraz menedżerowie z sektorów bankowości i rynku kapitałowego, ubezpieczeń, konsultingowych, prawniczych, innowacyjnych i IT, jak również eksperci z ośrodków naukowych.

Tematem przewodnim Europejskiego Kongresu Finansowego 2023 była wiarygodność w okresie kryzysu zaufania. Podczas trzydniowego kongresu omówiono wiele tematów w debatach i wystąpieniach. Kluczowe obszary tematyczne kongresu obejmowały m.in. nowy porządek na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, nowe uwarunkowania w sektorze finansowym oraz nowe technologie w finansach.

foto: www.efcongress.com