Sukces studenta Kolegium Nauk Społecznych w ogólnopolskim konkursie podatkowym

24 stycznia 2024 roku w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Podatkowego EYe On Tax. Student III roku kierunku Finanse i Rachunkowość (Instytut Ekonomii i Finansów), Jan Sobuś wraz ze swoją drużyną "Mafia Vatowska" zajął w nim pierwsze miejsce w Polsce.

EYe on Tax jest prestiżowym konkursem, który został zorganizowany już po raz 19 przez międzynarodową korporację consultingową EY, która należy do tzw. Big Four, czyli – jednej z czterech największych firm audytowych na świecie. Do konkursu przystąpiło ok. 1 700 studentów z całej Polski.

Zwycięstwo w konkursie przyniosło satysfakcję, ale również nagrodę pieniężną w kwocie 24 000,- zł do podziału na 4 członków zwycięskiej drużyny. Ponadto jej członkowie otrzymali ofertę kariery w Dziale Doradztwa Podatkowego EY Polska.

Warto podkreślić, że zwycięstwo EYe On Tax jest kolejnym sukcesem Jana Sobusia, który w kwietniu poprzedniego roku akademickiego zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Prawa Podatkowego ELSA Lublin. Student Jan Sobuś swoje zainteresowania realizuje także poprzez publikacje naukowe i udział w konferencjach. W rozwoju na polu naukowym wspiera go dr Małgorzata Leszczyńska, opiekunka Sekcji Ekonomii Rozwoju Koła Naukowego Ekonomistów Interkreator, którego Jan Sobuś jest członkiem.