Aktualności

Studenci UR ze świetnymi wynikami podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym

W weekend w Katowicach odbyły Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Gospodarzem imprezy był Uniwersytet Śląski. W zawodach wzięło udział ponad 580 studentek i studentów z 87 z różnych uczelni.

Zawodnicy rywalizowali z podziałem na kategorie wagowe w przysiadzie, wyciskaniu sztangi oraz w martwym ciągu. Drużyna żeńska w składzie Aleksandra Blajer, Gabriela Blajer oraz Martyna Jasina zdobyła szóste miejsce w klasyfikacji, a w pionie uniwersytetów trzecie miejsce i brązowy medal.. Indywidualnie Aleksandra Blajer zdobyła złoty medal w kategorii wagowej 52 kg, Gabriela Blajer zajęła trzecie miejsce w kategorii 57 kg. Dodatkowo siostry dostały medale w pionie uniwersytetów; odpowiednio: Aleksandra - złoty i Gabriela - srebrny.

Z dobrej strony zaprezentowali się również studenci, którzy otarli się drużynowo o medal w kategorii Uniwersytetów. Indywidualnie ze srebrnego medalu w klasyfikacji uniwersytetów cieszył się Beniamin Duda. Skład drużyny męskiej uzupełnili: Dawid Kuczkowski, Jan Tarkowski, Kamil Biliński, Szymon Bolanowski, Rafał Waleń, Remigiusz Zawada, Patryk Poręba, Jakub Ciomcia oraz Michał Wójcik. Drużyna męska w tym roku miała wyjątkowego pecha. W zawodach z powodów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć Dawid Kuczkowski i Wiktor Kuzara, a trzy spalone próby w martwym ciągu wyeliminowały Patryka Porębę z walki o medale.