Świąteczny Turniej Szachowy

Sekcja Szachowa Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz ze Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji UR oraz Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów UR zorganizowała XI Świąteczny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dra hab. Sylwestra Czopka.

W przedświąteczne popołudnie na hali przy ulicy Hoffmanowej 25 rywalizowało 20 szachistów. Sędzią głównym turnieju był pan mgr inż. Maciej Woźniak. Rywalizacja była prowadzona w Systemie Szwajcarskim P-10 + 5s (7 rund).

W klasyfikacji studentów i zarazem generalnej zwyciężył, z kompletem punktów, Miłosz Szpar; zawodnik ten to jednocześnie indywidualny i drużynowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Mateusz Kusiak, a trzecie Adrian Miąsik, który również jest naszym studentem. Najlepsza wśród kobiet była Barbara Trybowska, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wśród studentów trzecie miejsce wywalczył Wojciech Urbański, który musiał uznać wyższość Miłosza Szpara oraz Adriana Miąsika.

W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych zdecydowanie najlepszy był Mateusz Kusiak. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Piotr Stachowicz, a trzecie Piotr Wojtuń.
Wśród najmłodszych triumfowała Aleksandra Podolec, przed Tomaszem Szostkiem i jego Kajetanem Wilczkiem.

Turniej swoja obecnością uświetnili: pani Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Elżbieta Rokosz prof. UR oraz Prezes KU AZS UR Mateusz Salamon.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku.

Serdeczne podziękowania składamy również sędziemu Maciejowi Woźniakowi.