Welcome Centre UR

Welcome Centre jest nowo otwartym punktem kontaktowym dla gości zagranicznych (w tym studentów i doktorantów) Uniwersytetu Rzeszowskiego. Powstał w ramach Projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Welcome to Poland (2022). Jednostka powstała na mocy Zarządzenia nr 80/2023 Rektora UR z dnia 28 czerwca 2023 r. w sprawie utworzenia Welcome Centre w strukturze organizacyjnej Biura Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia.

Do zadań biura Welcome Centre należy m.in:Pomoc w sprawach formalnych związanych z pobytem na UR, w tym, jeśli sytuacja tego wymaga, wsparcie w legalizacji pobytu w Polsce:

1. Pomoc w zakwaterowaniu i transporcie.
    2. Współpraca z przedstawicielami Uczelni i Szkoły Doktorskiej przy organizacji wizyt naukowców z zagranicy.
    3. Organizacja dni orientacyjnych dla studentów zagranicznych na kampusach Uniwersytetu Rzeszowskiego na początku każdego semestru.
    4. Inicjowanie spotkań i warsztatów dla członków społeczności akademickiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, w tym studentów zagranicznych.
    5. Zbieranie i udostępnianie informacji gościom zagranicznym o wydarzeniach otwartych w mieście i regionie.
    6. Udzielanie odpowiedzi na zapytania drogą e-mailową i telefoniczną.

Biuro Welcome Centre mieści się w Budynku A0, przy ul. S. Pigonia 1, pokoje 264 c i 254 d.

Kontakt:
mgr Ewelina Piszczek