Sukces drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej

W dniach 19-21 czerwca 2023 roku w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w piłce nożnej, które zgromadziły reprezentacje uczelni z całego kraju. Wśród uczestników imprezy znalazła się drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego, która zajęła IV miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów.

W fazie grupowej rozgrywek reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Pierwszy mecz z Politechniką Opolską zakończył się remisem 2:2, dwie bramki dla drużyny UR zdobył Konrad Buć. Kolejne spotkanie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zakończyło się wynikiem 0:0.

W ćwierćfinale drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego stanęła naprzeciwko AWF Warszawa, a nasi zawodnicy pokazali swoją determinację i umiejętności, zdobywając zwycięskiego gola, który dał im zwycięstwo 1:0. Bramkę w tym meczu zdobył Kacper Benc, który odegrał ważną rolę w sukcesie drużyny.

Niestety, w półfinale naszym piłkarzom nie udało się pokonać drużyny Politechniki Gdańskiej, przegrywając 0:1. Pomimo porażki, reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego miała jeszcze szansę na zdobycie III miejsca.

W meczu o brązowy medal nasi zawodnicy spotkali się z Uniwersytetem Szczecińskim. Niestety, przeciwnicy okazali się lepsi, pokonując drużynę UR 2:0. Zdobycie czwartego miejsca oraz brązowego medalu w klasyfikacji Uniwersytetów stanowi ogromny sukces dla drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej drużynę Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowali:

Kacper Benc

Jakub Bieleń

Konrad Buć

Jakub Drozd

Adrian Halwa

Jakub Kałaska

Konrad Kowal

Maksymilian Kubik

Eliasz Płocica

Mateusz Rachwał

Tomasz Reichel

Tomasz Siryk

Michał Sitek

Bartosz Szymański

Bartosz Tłuczek

kierownik drużyny: Marcin Mokrzycki

trener: Wiesław Gołda

Serdecznie dziękujemy władzom uczelni, AZS-u oraz sponsorom dzięki, którym zawodnicy mogli wyjechać na Akademickie Mistrzostwa Polski, a także wszystkim zawodnikom za bardzo dobrą postawę na boisku oraz ogromne zaangażowanie.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas kolejnych sportowych wyzwań!