Aktualności

Dwa brązowe medale w AMP w Brydżu Sportowym

W dniach 28.04 – 30.04.2023 r. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego osiągnęła bardzo dobry wynik i powróciła do Rzeszowa z dwoma brązowymi medalami.

W turnieju par, w pionie uniwersytetów, III miejsce zdobyli: Dominik Puchała (I rok Mechatroniki, 2 st.) i Patryk Leszczak (I rok Inżynierii Materiałowej, 2 st.), zajmując jednocześnie w generalnej klasyfikacji 6. miejsce w gronie 88 par.

Drugi brązowy medal w pionie uniwersytetów zdobyła drużyna w składzie: 1.mgr Ilona Bobko, 2.prof. dr hab. Aleksander Bobko, 3. Patryk Leszczak (I rok Inżynierii Materiałowej, 2 st.), 4. Dominik Puchała (I rok Mechatroniki, 2 st.), 5.mgr Janusz Słonina, 6.mgr Tadeusz Marut (uczestnik i jednocześnie kapitan drużyny oraz opiekun sekcji brydża sportowego). Było to jednocześnie 6. miejsce w generalnej klasyfikacji na 15 uczelni.

Pozostałe pary w składzie: dr Anna Cisek i Monika Skrobacz (II rok matematyki, I st.) oraz dr Adam Najdecki i dr inż. Jacek Barman, zajęły również wysokie miejsca z wartością punktową powyżej 50%, 25. i 31. finału C.