Dzień Otwarty Kolegium Nauk Medycznych!

27 października uczniowie szkół średnich odwiedzili Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dla wielu z nich był to pierwszy krok na drodze do kariery medycznej, a Dzień Otwarty okazał się być niezwykle inspirującym i pouczającym doświadczeniem.

Jednym z najbardziej ekscytujących elementów wydarzenia były tematyczne wykłady. Te prelekcje pozwoliły uczestnikom zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie medycyny, biologii i nauk pokrewnych. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą kierunków studiów oferowanych przez Kolegium Nauk Medycznych. Przedstawiciele różnych wydziałów byli dostępni, aby odpowiedzieć na pytania, przedstawić programy nauczania i wyjaśnić, jakie perspektywy kariery mogą otwierać się przed absolwentami.

Uczniowie mieli okazję poznać studenckie koła naukowe, które są integralną częścią życia akademickiego na uczelni. Członkowie tych kół chętnie opowiadali o swoich projektach i inicjatywach, zachęcając przyszłych studentów do aktywnego uczestnictwa w życiu naukowym uczelni.

foto. Michał Święcicki