II Akademicki Turniej Szachowy "Polska - Kaukaz 2019"

W piątek, 11 października 2019 r. miałem przyjemność wraz z Sekcją Szachową Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego, Centrum Sportu i Rekreacji UR (obecnie Studium Sportu i Rekreacji) i Panem mgr Dariuszem Popkiem z Urzędu Miasta Rzeszowa, zorganizować turniej szachowy w ramach VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej "KAUKAZ - Doświadczenia Przeszłości - Perspektywy Przyszłości"

Patronat honorowy nad 2. Akademickim Turniejem Szachowym objął Jego Magnificencja prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nad przebiegiem zawodów rozgrywanych Systemem Szwajcarskim P-10 czuwał Sędzia Związkowy mgr inż Maciej Woźniak. Po rozegraniu 5 rund turniejowych klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria: Uczestnicy Konferencji
I miejsce - Ivan Dzuha
II miejsce - Evgeni Krinko
III miejsce - Rustam Begeulov

Kategoria: Open
I miejsce - Barbara Trybowska I rok Ekonomia UR (4,5 pkt.)
II miejsce - Artur Chowaniec I rok II stopień Ekonomia UR (4,0 pkt.)
III miejsce - Anna Trybowska II rok Ekonomia UR (4,0 pkt.)

Gratuluję zwycięzcom turnieju w obu kategoriach. Dziękuję wszystkim uczestnikom tego turnieju „Królewskiej gry”, który przebiegał w przyjaznej sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play.

Był to pierwszy sprawdzian dla Sekcji Szachowej KU AZS UR w bieżącym roku akademickim. Kolejnym będzie VIII Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar Rektora UR, który odbędzie się 19 grudnia (czwartek) 2019 r., i m.in. pozwoli na wyłonienie reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego na Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, które odbędą się w styczniu 2020 r. w Katowicach.

Opiekun i menedżer Sekcji Szachowej i Brydża Sportowego Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego
mgr Adam Maryniak

Zdjęcia (z konferencji i turnieju) – Michał Święcicki