III edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej Culture and Cognition in Language

W dniach 27-28 kwietnia b.r. miała miejsce trzecia edycja międzynarodowej konferencji językoznawczej Culture and Cognition in Language („Kultura i poznanie w języku”), której tematem przewodnim była figuratywność werbalna i niewerbalna w komunikacji międzyludzkiej. Organizatorem konferencji była Katedra Filologii Angielskiej, a głównym jej celem debata nad szeroko dyskutowanym zjawiskiem multimodalności we współczesnej komunikacji oraz ukazanie potrzeby badań interdyscyplinarnych.

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, Katedra Filologii Angielskiej gościła prelegentów z różnych stron świata. Gości z zagranicy przyciągnęła nie tylko sama tematyka konferencji, ale również światowej sławy goście plenarni: prof. Charles Forceville z University of Amsterdam, prof. Elżbieta Górska z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Zoltan KovecsesEotvos Lorand University, oraz prof. Jordan Zlatev z Lund University.
Wymiernym rezultatem naukowym konferencji będzie publikacja artykułów napisanych na podstawie wygłoszonych referatów w czasopiśmie Studies in Logic Grammar and Rhetoric (100 pkt MNiSW).

W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy z wielu ważnych krajowych ośrodków naukowych, m.in. z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Połowa uczestników to goście z zagranicy, m.in. ze Szwecji, Holandii, Węgier, Słowacji, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Grecji, Portugalii oraz Francji.

Wykłady plenarne wygłoszą światowej sławy językoznawcy:
prof. Charles Forceville z Uniwersytetu Amsterdamskiego
prof. Elżbieta Górska z Uniwersytetu Warszawskiego