Inauguracja Szkoły Doktorskiej UR

4 października 2019 r. roku odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uroczystość, którą  prowadził Dyrektor Szkoły Doktorskiej dr hab. Paweł Sierżęga, prof. UR, odbyła się w Sali Senatu UR w obecności zaproszonych gości: JM Rektora UR, Prorektorów ds. Kolegiów, Prorektora ds. Kształcenia i Studentów, Dyrektorów Instytutów oraz doktorantów.

Podczas inauguracji JM Rektor prof. dr hab. Sylwester Czopek zaznaczył, że w nowoutworzonej jednostce, w której kształcenie będzie trwało 4 lata, doktoranci będą zdobywać wiedzę z zakresu wybranej dyscypliny, a także będą uczyć się rozwiązywania problemów naukowych i prezentowania osiągniętych wyników na forum publicznym w kraju i za granicą. Głos zabrał także Przewodniczący Samorządu Doktorantów UR mgr Karol Skrobacz, życząc powodzenia w pracy naukowej i deklarując pomoc w rozwiązywaniu problemów naukowych i administracyjnych.

W trakcie uroczystości doktoranci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali listy gratulacyjne z rąk JM Rektora. W roku akademickim 2019/2020 kształcenie w Szkole Doktorskiej rozpoczyna 24 doktorantów w  10 dyscyplinach naukowych i 1 dyscyplinie artystycznej.

Wszystkim życzymy powodzenia i owocnej pracy naukowej.

Zdjęcia - Michał Święcicki