Pierwsze spotkanie z cyklu Spotkanie Klubu Dziennikarzy Studenckich za nami!

13 grudnia br., odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez studentów działających w Studenckiej Redakcji UR Nowy Akapit w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa przy Kolegium Nauk Humanistycznych UR. Podczas spotkań studenci mogą dowiedzieć się od praktyków, jak wygląda praca w rzeszowskich mediach ”od kuchni”.

Cieszę się, że na spotkanie przyszło wiele młodych studentów. To właśnie z myślą o nich zorganizowaliśmy całe wydarzenie. Mam nadzieję, że kolejne spotkania będą się cieszyły jeszcze większym zainteresowaniem- mówi Dawid Micał, Redaktor Naczelny Nowego Akapitu.

Podczas pierwszego spotkania studenci mieli możliwość poznać bliżej pracę Marcina Piecyka, który na co dzień pracuje w Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa, Paulinę Grzelak, zastępczynię Redaktora Naczelnego, Redaktor Zarządzającą portalem Rzeszów Info, a także Kingę Dereniowską, dziennikarkę gazety Super Nowości.

Spotkania organizowane będą cyklicznie. Szczegółów dot. następnych edycji wyczekujcie na fanpage’u Nowego Akapitu

fot. Martyna Fuhrman