Pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego Ośrodka Badań Innowacyjnych w Sporcie oraz Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej z wizytą na Universidad de Castilla La Mancha w Toledo

W dniach 24-28 kwietnia br. pracownicy badawczo-dydaktyczni Uniwersytetu Rzeszowskiego Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej oraz Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego Ośrodka Badań Innowacyjnych w Sporcie uczestniczyli w ramach programu Erasmus+ w tygodniowym stażu dydaktycznym na Universidad de Castilla La Mancha w Toledo (Hiszpania). Uczestnikami stażu dydaktycznego byli: dr Bartosz Dziadek, dr Maciej Śliż oraz mgr Wojciech Paśko. W ramach programu Erasmus+ nasi pracownicy przeprowadzili 8 godzin zajęć dydaktycznych ze studentami hiszpańskimi Universidad de Castilla La Mancha, Facultad de Ciencias del Deporte.

Dr Bartosz Dziadek przeprowadził wykłady na zajęciach INSTALACIONES DEPORTIVAS Y SU EQUIPAMIENTO dotyczące „Infrastruktury sportowej, dydaktycznej oraz badawczej Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego Ośrodka Badań Innowacyjnych w Sporcie”, mgr Wojciech Paśko jako trener UEFA B przeprowadził zajęcia praktyczne z FUNDAMENTOS DE LOS DEPORTES COLECTIVOS na temat „Gra 1×1 z prowadzeniem piłki” oraz „Gry i zabawy doskonalące pojedynki 1x1 i technikę uderzenia piłki na bramkę”, natomiast dr Maciej Śliż jako trener 3 EHF RINCK Convention – licencja A z piłki ręcznej przeprowadził zajęcia praktyczne na RENDIMIENTO EN BALONMANO, a tematem zajęć było „Doskonalenie podań i chwytów piłki z uwzględnieniem zmiany kierunku i tempa poruszania się zawodników z piłką i bez piłki”.

W ramach wizyty nasi pracownicy wizytowali również zajęcia dydaktyczne, odbyli wiele spotkań m.in. z dziekanem Wydziału Nauk o Sporcie dr Enrique Hernando Barrio, prodziekanem ds. studentów oraz promocji dr Sara Vila Maldonado, Francisco Sanchez Sanchezem (byłym trenerem reprezentacji Włoch w piłce ręcznej kobiet) oraz prodziekanem ds. dydaktycznych dr María Virginia García Coll. Podczas wizyty pracownicy UR odwiedzili również laboratoria UCLM: Laboratorium Analizy Ruchu, Laboratorium Treningu Sportowego oraz Laboratorium Zarządzania Organizacjami i Obiektami Sportowymi.