mgr inż. Tadeusz Ruchlewicz z Instytutu Informatyki certyfikowanym trenerem firmy MikroTik

W dniach 4-6 października 2023 pracownik Kolegium Nauk Przyrodniczych mgr inż. Tadeusz Ruchlewicz pełniący funkcję administratora sieci komputerowej Instytutu Informatyki zdał w siedzibie firmy MikroTik (mieszczącej się w stolicy Łotwy Rydze) międzynarodowy egzamin uprawniający do prowadzenia oficjalnych autoryzowanych certyfikowanych szkoleń tegoż producenta sprzętu sieciowego.

Ten niewątpliwy sukces z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć dydaktycznych na kierunku Informatyka, podczas których studenci będą mogli uzyskać wysoko specjalistyczne branżowe certyfikaty inżynierskie m.in. z zakresu routingu, switchingu, bezpieczeństwa, czy też sieci bezprzewodowych (MikroTik Certified; Routing, Switching, Security, Wireless; Engineer)

Uzyskane uprawnienia poszerzą różnorodność i podniosą atrakcyjność szkoleń oferowanych przez Lokalną Akademię Cisco działającą przy Instytucie Informatyki.