Aktualności

Sportowe sukcesy podopiecznych Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UR

W dniach 1-3 grudnia 2023 r. w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Tenisie Stołowym.

Naszą uczelnię reprezentowało: 4 zawodniczki i 3 zawodników: Wioletta Bator (studentka II roku studiów uzupełniających kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna), Anna Bober (studentka V roku kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka), Klaudia Pachuta (studentka II roku studiów uzupełniających kierunku Sztuki Wizualne), Anna Wiktor (studentka V roku kierunku Prawo), Patryk Bem (student II roku kierunku Administracja), Aleksander Winiarski (student I roku studiów uzupełniających na kierunku na Administracja) oraz Kacper Murias (student I roku Turystyki Historycznej i Kulturowej).

W Gdańsku w swoich kategoriach Klaudia Pachuta zdobyła złoty medal, Patryk Bem zajął II miejsce, Anna Wiktor była IV, Aleksander Winiarski uplasował się na V pozycji. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca. Reprezentacja UR w punktacji drużynowej zajęła IV miejsce (z niewielką różnicą punktów do miejsca III).

Na co dzień studenci trenują pod okiem trenera Feliksa Kordysia, który jednocześnie jest trenerem reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych w tej dyscyplinie.