Spotkanie dr hab. Elżbiety Rokosz, prof. UR - Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia ze studentami z zagranicy

10 października odbyło się spotkanie Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia, pani dr hab. Elżbiety Rokosz, prof. UR ze studentami zagranicznymi, którzy przyjechali na UR w ramach programu Erasmus+ lub podjęli studia w języku angielskim na kierunku lekarskim.
W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Samorządu Studentów UR, Maciej Mulak.

Po spotkaniu o charakterze ogólno-organizacyjnym odbyły się warsztaty z komunikacji międzykulturowej (pierwsze z zaplanowanych działań tego typu finansowanych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland 2022). Prowadził je dr Jarosław Kinal z Instytutu Historii UR, a ich celem było przybliżenie realiów funkcjonowania naszej Uczelni, a także pomoc naszym zagranicznym studentom w adaptacji do życia w Rzeszowie i Polsce.

Dłuższe przebywanie w nowym, odmiennym językowo i kulturowo środowisku niesie ze sobą elementy stresu i niepewności. Dlatego też tego rodzaju przedsięwzięcie miało stanowić wstęp do procesu integracji naszych studentów z uniwersytecką, lokalną społecznością. W spotkaniu uczestniczyło około 70 studentów z m.in. Hiszpanii, Turcji, Włoch i Ukrainy.

fot. Michał Święcicki