Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych w Uniwersytecie Rzeszowskim!

16 lutego br., w Uniwersytecie Rzeszowskim mieliśmy okazję wspólnie z wyróżnionymi świętować jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wspólnoty akademickiej. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody Rektora, wyróżnienia i Medal Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Medal Uniwersytetu Rzeszowskiego

Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem Medalu Uniwersytetu Rzeszowskiego dla prof. Anny Wilmowskiej-Pietruszynskiej. Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych przedstawił sylwetkę Odznaczonej. JM Rektor wręczył Medal prof. Annie Wilmowskiej-Pietruszynskiej, kwiaty wręczyła studentka reprezentująca „Resovię Saltans”.

Nagrody Rektora UR

Podczas uroczystości zostały również wręczone Nagrody Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, tę część uroczystości poprowadziła Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych, prof. dr hab. Elżbieta Feret.

Nagrodę indywidualną za uzyskanie tytułu profesora otrzymała prof. dr hab. Sabina Grabowska.

Nagrodę indywidualną za uzyskanie stopnia doktora habilitowanego otrzymała dr hab. Marta Kopańska.

Nagrodę indywidualną za uzyskanie stopnia doktora otrzymali:

• dr Zuzanna Bober
  • dr Magdalena Kulpa-Greszta
  • dr Sylwia Paszek
  • dr Karol Piękoś
  • dr Zuzanna Posadzka
  • dr Damian Wicherek

Nagrodę zespołową za zaplanowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie wydarzenia Noc Biologów w roku 2024 otrzymali:

• dr hab. Mateusz Mołoń, prof. UR
  • dr inż. Roman Maślanka
  • dr Natalia Tańska
  • dr Rafał Czechowski
  • mgr Michał Tuchowski

Promocje doktorskie i habilitacyjne

Od ubiegłej uroczystości Promocji w Uniwersytecie Rzeszowskim upłynęło pół roku, w tym czasie 52 adeptów nauk humanistycznych, społecznych, biologicznych, rolniczych i nauk o zdrowiu na mocy uchwał odpowiednich rad kolegiów naszego Uniwersytetu, uzyskało stopnie doktora, 5 osób uzyskało stopień doktora habilitowanego.

Uroczystość promocji doktorskiej ma szczególny charakter. Jest ona bowiem końcowym, miłym akcentem wieloletniego trudu doktorów, niewymiernej opieki naukowej promotorów i życzliwej troski wielu ogniw instytucjonalnych naszej Uczelni. - mówił JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Habilitacje w Kolegium Nauk Humanistycznych

Prof. dr hab. Paweł Grata, Prorektor ds. Kolegium Nauk Humanistycznych przedstawił sylwetki doktorów habilitowanych reprezentujących Kolegium Nauk Humanistycznych.

• dr hab. Marta Smykała
  • dr hab. Sławomir Kozioł

Rada Naukowa Kolegium Nauk Humanistycznych przyznała 14 osobom stopień naukowy doktora

• dr Jarosław Chadaś
  • dr Anna Bem-Krawiec
  • dr Szymon Wilk
  • dr Przemysław Misiołek
  • dr Tomasz Grzebyk
  • dr Marcin Dudek
  • dr Monika Maziarz
  • dr Monika Kij
  • dr Anna Puzio
  • dr Matylda Zatorska
  • dr Magdalena Kopeć
  • dr Paulina Podolska
  • dr Paulina Szot-Słota
  • dr Maria Wójcik

Habilitacja w Kolegium Nauk Medycznych

Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych przedstawił sylwetkę doktora habilitowanego reprezentującego Kolegium Nauk Medycznych.

• dr hab. Marta Kopańska

Rada Naukowa Kolegium Nauk Medycznych przyznała 23 osobom stopień naukowy doktora

• dr Paweł Piwoński
  • dr Maciej Golan
  • dr Łukasz Rakasz

Habilitacja w Kolegium Nauk Przyrodniczych

Prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych przedstawiła sylwetkę doktorów habilitowanych reprezentujących Kolegium Nauk Przyrodniczych.

• dr hab. Grzegorz Wisz
  • dr hab. Mateusz Mołoń

Rada Naukowa Kolegium Nauk Przyrodniczych przyznała 5 osobom stopień naukowy doktora

• dr inż. Zuzanna Posadzka
  • dr inż. Ewelina Sidor
  • dr inż. Dominika Błoniarz
  • dr inż. Natalia Pieńkowska
  • dr Katarzyna Struś

Rada Naukowa Kolegium Nauk Społecznych przyznała 10 osobom stopień doktora

Prof. dr hab. Elżbieta Feret, Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych zaprosiła na scenę osoby, którym Rada Naukowa Kolegium Nauk Społecznych przyznała stopień naukowy doktora.

• dr Damian Wicherek
  • dr Karol Piękoś