VII Turniej Brydża Sportowego

Z okazji święta - rocznicy powstania Uniwersytetu Rzeszowskiego, 7 czerwca odbył się VII Turniej Brydża Sportowego o puchar JM Rektora prof. dra hab. Sylwestra Czopka. W turnieju wzięło udział 56 zawodników, w tym czołowi brydżyści z Podkarpacia, arcymistrzowie międzynarodowi, arcymistrzowie i mistrzowie krajowi.

Uniwersytet reprezentowało 14 osób. Zwycięzcą turnieju w kategorii open została para: arcymistrz międzynarodowy Marek Pietraszek i mistrz krajowy Tomasz Twaróg. W kategorii Uniwersytet Rzeszowski I miejsce zajęli mistrzowie krajowi Ilona i Aleksander Bobko, II miejsce: mistrz klubowy Patryk Leszczak i mistrz regionalny Piotr Szewczyk, III miejsce: debiutanci: Monika Skrobacz i Adam Maryniak. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom za piękną grę.

Podczas turnieju rozdano również medale dla tegorocznych brązowych medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym w kategorii: Uniwersytety. III miejsce AMP w parach zdobyli: Patryk Leszczak i Dominik Puchała, natomiast III miejsce AMP w klasyfikacji drużynowej: Ilona Bobko, Aleksander Bobko, Patryk Leszczak, Dominik Puchała, Janusz Słonina i Tadeusz Marut.
Zapraszamy studentów do gry w sekcji brydża sportowego AZS UR.