Władze Uniwersytetu Rzeszowskiego spotkały się z delegacją z Azerbejdżanu

8 grudnia w murach naszej uczelni gościliśmy Panią Ambasador Republiki Azerbejdżanu w RP i Pana Rektora Elbrus İsayev Nakhchivan State University

Polskę i Azerbejdżan dzielą tysiące kilometrów, mimo to geopolityczne usytuowanie, zasoby i potrzeby surowcowe oraz potencjały ekonomiczne sprzyjają zacieśnieniu wzajemnych relacji gospodarczo- politycznych i wymiany doświadczeń. Nawiązywanie relacji nie tylko pokazuje jaką rolę Uniwersytet Rzeszowski odgrywa w regionie, ale wskazuje także na interesujące perspektywy rozwoju nauki. Jednym z efektów spotkania była integracja środowiska naukowego oraz rozwój współpracy pomiędzy ośrodkami naukowo-badawczymi w dziedzinach takich jak: nanotechnologia, biotechnologia, kierunki medyczne, archeologia i nauki humanistyczne.