Wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego!

LISTA STU 2023: MEDYCYNA

Już po raz 21. "Puls Medycyny" ogłosił wyniki prestiżowego rankingu "Listy Stu". Ranking Lista Stu powstaje we współpracy z jurorami, zaproszonymi przez "Puls Medycyny". Każdego roku skład kapituły się zmienia. W obecnym plebiscycie, w obu kategoriach, oceniało kandydatów 45 ekspertów. Każdy juror otrzymał proponowaną przez redakcję listę kandydatów, ale przed opracowaniem ostatecznego zestawienia mógł zgłosić inne osoby, jego zdaniem, godne wymienienia w tym gronie.

Na Liście Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znaleźli się:

prof. dr hab. n. med. Artur Mazur - specjalista pediatrii, endokrynologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej; prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie; członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN; wiceprezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - specjalista kardiologii i elektrofizjologii, wyspecjalizowany w inwazyjnym leczeniu zaburzeń rytmu serca w Ośrodku Kardiologii Zabiegowej im. św. Józefa w Rzeszowie; członek: rady Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Komisji ds. Stopni i Tytułów UR.