Wyróżnienie JM Rektora prof. dr. hab. Sylwestra Czopka kordelasem myśliwskim!

Kordelas został uznany przez Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego za oficjalną broń honorową. Polski Związek Łowiecki w 100-lecie swojego istnienia, w miesiącu św. Huberta patrona myśliwych i leśników, wyróżnił Jego Magnificencję Rektora prof. dr. hab. Sylwestra Czopka kordelasem myśliwskim w uznaniu rozwoju nauki z zakresu biologii zwierzyny łownej. Od 10 lat pracownicy naukowi uniwersytetu z Instytutu Biotechnologii i Instytutu Inżynierii Materiałowej biorą czynny udział w światowych, jak i krajowych kongresach poświęconych tematyce biologii rozrodu tej grupy zwierząt, gdzie prezentują wyniki badań własnych. To spowodowało, że w chwili obecnej Uniwersytet Rzeszowski jest liczącą się jednostką naukową na krajowej mapie w dziedzinie, która dotychczas była domeną leśnictwa.

Wręczenia kordelasa dokonali: dr inż. Bartłomiej Peret członek Rady Naczelnej PZŁ, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerczów oraz mgr Marcin Hendzel Łowczy Okręgowy.

fot. Michał Święcicki