XIII edycja edycja konferencji "Galicia Studies in Linguistics, Literature and Culture: The Students' Voices"

8 maja, w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się trzynasta edycja konferencji "Galicia Studies in Linguistics, Literature and Culture: The Students' Voices", zorganizowana przez Koło Naukowe Anglistów UR, działające przy Instytucie Neofilologii.

Wydarzenie rozpoczęło się debatą w stylu oksfordzkim, w której udział wzięli studenci pierwszego roku filologii angielskiej pod opieką dra Donalda Trindera, oraz odczytem wierszy przygotowanych przez sekcję literaturoznawczą KNA. Kolejnym punktem programu były cztery równoległe sesje, poświęcone zagadnieniom kulturowym, literackim, dydaktycznym oraz tłumaczeniowym. W tym samym czasie dostępna była również możliwość uczestnictwa w sesji online. Każda z sesji składała się z prezentacji oraz części dyskusyjnej, w której publiczność miała okazję zadawać pytania. Tematyka prezentacji była niezwykle zróżnicowana, co skutkowało licznym i aktywnym udziałem słuchaczy w obradach.

Trzynasta edycja konferencji cieszyła się rekordowym zainteresowaniem zarówno ze strony studentów naszej uczelni, jak i osób z innych ośrodków akademickich w Polsce i za granicą.