Za nami Noc Anglistów w Uniwersytecie Rzeszowskim!

24 listopada, już po raz trzeci w historii UR, Katedra Anglistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego włączyła się w ogólnopolskie wydarzenie pod nazwą Noc Anglistów.

W wydarzeniu uczestniczyło 17 Uniwersytetów.
Podczas Nocy Anglistów wszyscy zainteresowani, mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach oraz konkursach prowadzonych przez pracowników Katedry Anglistyki, jak również studentów Koła Naukowego Anglistów. Zwycięzcami konkursu tłumaczeniowego na najlepszy przekład fragmentów twórczości amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda zostali uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. W konkursie, w którym zadaniem uczestników było opracowanie oraz przedstawienie panelowi ekspertów innowacyjnego produktu - najlepszy okazał się zespół z III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Gratulujemy!

Zwieńczeniem Nocy Anglistów w murach UR był fragment przedstawienia teatralnego pt. Tragiczna historia doktora Fausta w wykonaniu grupy teatralnej The Chamber Fellows działającej w ramach Koła Naukowego Anglistów.

fot. Michał Święcicki