Za nami VIII edycja Nocy Biologów w Uniwersytecie Rzeszowskim!

12 stycznia w Uniwersytecie Rzeszowskim VIII Nocy Biologów. Wydarzenie co roku cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników przyrody. W tym roku tematem przewodnim były Tajemnice życia od komórek do biosfery. Pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Kolegium Nauk Przyrodniczych UR przygotowali atrakcyjny harmonogram warsztatów, pokazów i zajęć podczas których każdy uczestnik znalazł przestrzeń dla siebie.

Uczestnicy z zaciekawieniem zgłębiali wiedzę z zakresu biologii i przyrody, a to wszystko w świetnym klimacie. Taki sposób przekazywania wiedzy to gwarancja sukcesu - i tak było także w tym przypadku.

W przygotowanie Nocy Biologów włączyli się również pracownicy, studenci i doktoranci Kolegium Nauk Przyrodniczych, Kolegium Nauk Medycznych oraz Instytutu Archeologi. W sumie w wydarzenie zostało zaangażowanych ponad 140 osób. Dla ponad 700 entuzjastów nauk biologicznych czekało 5 wykładów plenarnych, 54 warsztaty i laboratoria oraz 14 pokazów. Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia, m.in. Koła Naukowego Przyrodników Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackiego Centrum Nauki
„Łukasiewicz", Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, Wystawy Eksploratorium, Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza", sklepu zoologicznego Zoo Iguana, czy animatorów Krainy Podkowca.

fot. Michał Święcicki