Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Sukcesy reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego w pływaniu

W dniach 4-6 kwietnia 2019r. odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.Ta największa w Polsce impreza akademicka zgromadziła na starcie 872 zawodników z 74 uczelni. Doskonale spisała się w niej reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobywając 11 medali.Barwy UR reprezentowali:Katarzyna Górniak IISUM WF,Aleksandra Niemiec II WF. Kinga Zdziobło II WF,Natalia Szymańska I WF,Martyna Zając ISUM WF,Krystian Brzykowski IEkonomia,Mateusz Jaskier ISUM WF,Oliwer Paczyński I WF zaoczny,Kacper

Ciepiela,Bartosz Kowalik,Michał Wieczorek wszyscy trzej IISUM WF zaoczny. Akademicką Mistrzynią Polski na dystansie 50 m st.grzbietowym i V-ce Mistrzynią na dystansie 50 m

st.dowolnym została Katarzyna Górniak zdobywając ponadto dwa złote medale na tych dystansach w kategorii Uniwersytetów.Brązowy medal w kategorii open i złoty medal w

Uniwersytetach na dystansie 100 m st.grzbietowym zdobyła Aleksandra Niemiec.Srebrny i brązowy medal w Uniwersytetach na dystansie 100 i 50 m st.klasycznym to zdobycz Oliwera

Paczyńskiego.Srebrny medal w Uniwersytetach przypadł sztafecie kobiet na dystansie 4x50 m st.zmiennym w składzie(K.Górniak,K.Zdziobło,A.Niemiec,N.Szymańska) a brązowy medal w tej samej konkurencji zdobyli mężczyzni w składzie(K.Ciepiela,K.Brzykowski,M.Jaskier,O.Paczyński).Bardzo blisko medali byli finaliści Finału B:Aleksandra Niemiec na 50 m st.grzb.,Krystian Brzykowski na 50 i 100 m st.klas.,Mateusz Jaskier na 50 i 100 m st.klas.,Kacper Ciepiela na 50 m st.grzb.,Bartosz Kowalik na 100 m st.klas. Brązowy medal w klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów przypadł zawodnikom UR a w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego uplasowała się na 7 miejscu w Polsce na 74

startujące uczelnie(w tym 17 Uniwersytetów). Trenerem i opiekunem ekipy UR był mgr Zbigniew Sarna CSIR.