Doroczna konferencja ENOHE

W dniach 14-16 czerwca w Uniwersytecie Karola w Pradze odbyła się osiemnasta doroczna konferencja European Network of Ombuds in Higher Education (ENOHE), tym razem pod hasłem "From Amsterdam 2003 to Prague 2023. Gigher Education Ombuds Offices: Reviewing! Reforming! (Re)starting!". W trzydniowych obradach jak reprezentant UR wziął udział Jan Gałkowski, Rzecznik akademicki UR, który wygłosił referat pt. "Building mutual trust: ombuds cooperation with the students".

ENOHE zrzesza europejskich rzeczników i rzeczniczki akademickie, wspiera ich w rozwoju i ułatwia wspólne działania. W konferencji w Pradze wzięło udział około 100 uczestników i uczestniczek, w tym takich polskich uczelni jak UW, UR, Uniwersytet SWPS, UWM czy AGH.

Z programem konferencji można się zapoznać TUTAJ.

O ENOHE więcej można przeczytać TUTAJ.

Na zdjęciu uczestnicy konferencji ENOHE w Pradze.