Ewa Gmurzyńska gościem UR

W dniu 24.10.2023 na zaproszenie JM Rektora UR gościła w naszej uczelni dr hab. Ewa Gmurzyńska. Okazją do zaproszenia gościni było podpisanie przez JM Rektora zarządzenia wprowadzającego mediacje akademickie w Uniwersytecie Rzeszowskim. E. Gmurzyńska przedstawiła referat „Mediacje i rozwiązywanie konfliktów we wspólnocie akademickiej”, po którym w dyskusji wzięli udział zaproszeni goście – mediatorzy akademiccy i osoby członkowskie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu Śląskiego.

Dr hab. Ewa Gmurzyńska jest współzałożycielką i członkiem zarządu Fundacji Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW i kierownikiem Centrum Prawa Amerykańskiego na WPiA UW, byłą przewodniczącą Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości, mediatorem sądowym, mediatorem przy Krajowej Izbie Gospodarczej, mediatorem Centrum Mediacji przy Konfederacji Pracodawców Polskich. Dr hab. E. Gmurzyńska jest też inicjatorką powołania w UW pierwszego w Polsce rzecznika akademickiego.

fot. Michał Święcicki