O mediacjach w Uniwersytecie Adma Mickiewicza

W dniu 16 listopada 2023 r. w Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się sesja „Rola mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku akademickim w kontekście polityki antydyskryminacyjnej” inaugurująca działanie uniwersyteckiego systemu wspierania mediacji w tej uczelni. Prof. Bogumiła Kaniewska, Rektorka UAM podpisała porozumienie z poznańskim oddziałem Polskiego Centrum Mediacji. Uniwersytet i Centrum Mediacji zobowiązały się do propagowanie idei mediacji poprzez działalność edukacyjną i naukową, współpracę przy organizacji szkoleń, konferencji i studiów podyplomowych, a także realizację programów praktyk i staży studenckich. Uniwersytet Rzeszowski w Poznaniu reprezentował rzecznik akademicki UR – Jan Gałkowski.

Podobne wydarzenie miało miejsce w Uniwersytecie Rzeszowskim w dniu 24.10.2023 r. – więcej informacji TUTAJ.