Rekrutacja na III edycję warsztatów dla studentów „Przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu i dyskryminacji na uczelni”

W dniu 21 maja 2024 r. została zaplanowana trzecia edycja warsztatów organizowanych przez Komisję ds. równego traktowania UR i Biuro ds. równego UR w ramach implementacji Planu Równości Płci dla Uniwersytetu Rzeszowskiego na lata 2022-2024 (działanie 1.1). Warsztaty odbędą się w godzinach 9.30 - 17.30.

Główne cele warsztatów:

• Zdobycie/podniesienie wiedzy o tym, czym są tożsamość społeczna, stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja, płeć społeczno-kulturowa (gender) i inne cechy tożsamości społecznych;
  • Zdobycie/podniesienie wiedzy na temat relacji władzy w procesie społecznej kategoryzacji oraz w mechanizmach prowadzących do dyskryminacji;
  • Podniesienie kompetencji w zakresie skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji i rozwinięcie umiejętności stawiania granic w sytuacjach konfliktowych, dyskomfortowych, przemocowych;
  • Zdobycie/podniesienie umiejętności reagowania na sytuacje dyskryminacji i zapoznanie osób uczestniczących z dostępnymi na Uniwersytecie Rzeszowskim rozwiązaniami instytucjonalnymi i prawnymi zabezpieczającymi przed nierównym traktowaniem, dyskryminacją.

Warsztaty będą prowadziły ekspertki z Uniwersytetu Jagiellońskiego: Ola Migalska i Ewa Stoecker.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod poniższym linkiem:

Zapisy trwają do 14.05.2024r. Rejestracja na warsztaty oznacza deklarację uczestnictwa w całości wydarzenia.