Rozmowa z Rzeczniczką ds. Równego Traktowania i Przeciwdziałania Mobbingowi w Uniwersytecie Gdańskim

Na stronie Uniwersytetu Gdańskiego można przeczytać wywiad z dr hab. Joanną Kruczalak-Jankowską, prof. UG - Rzeczniczką ds. Równego Traktowania i Przeciwdziałania Mobbingowi UG. Rzeczniczka opowiada jak pracuje trzyosobowe biuro, którym kieruje. Biuro zatrudnia dwoje prawników i psycholożkę – mediatorkę.

W odniesieniu do sytuacji mobbingu Rzeczniczka mówi między innymi: „Naszym głównym celem jest doprowadzenie do polubownego rozwiązania konfliktu przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi tzw. sprawiedliwości naprawczej, która przede wszystkim może przybrać postać oficjalnych przeprosin, ale przede wszystkim ma służyć profilaktyce mobbingu, to znaczy usunięciu przyczyn konfliktu lub unikaniu zachowań, które  mogą wpływać niekorzystnie na funkcjonowanie jednostek organizacyjnych w UG.”

Całość wywiadu można przeczytać TUTAJ.