Rzecznik akademicki UR na posiedzeniu Komisji ds. równości i różnorodności UŚ

W dniu 19 maja br. rzecznik akademicki UR, dr Jan Gałkowski oraz Michał Powszedniak, kierujący pracami Działu Bezpieczni UJ wzięli udział w obradach Komisji ds. równości i różnorodności Uniwersytetu Śląskiego. Pracami Komisji kierują wspólnie dr Magdalena Półtorak z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr Adrian Robak, prof. UŚ ze Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego (wcześniej Wydział Radia i Telewizji UŚ). W posiedzeniu brali udział także prof. dr hab. Ewa Jarosz, Prorektor ds. rozwoju kadry UŚ, dr hab. Witold Kurowski, prof. UŚ, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz dr Urszula Torbus, Prodziekanka do spraw kształcenia i studentów Wydziału Prawa i Administracji UŚ. J. Gałkowski i M. Powszedniak dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie przeciwdziałania zjawiskom mobbingu, dyskryminacji i molestowania w środowisku akademickim.

Bezpośrednio po obradach Komisji J. Gałkowski i M. Powszedniak spotkali się z zainteresowanymi osobami członkowskimi Komisji innymi przedstawicielami UŚ by porozmawiać dłużej o niektórych  kwestiach szczegółowych, w tym m. in. o warunkach pracy i studiów osób transpłciowych, badaniach dotyczących bezpieczeństwa i równego traktowania w przestrzeni akademickiej czy wprowadzaniu kwestii równościowych do programów studiów.

Na zdjęciu od lewej: Witold Kurowski, UŚ; Michał Powszedniak, UJ; Urszula Torbus, UŚ; Jan Gałkowski, UR; Jolanta Klimczak, UŚ; Magdalena Półtorak, UŚ.