Rzecznik Praw Studenta UR z wizytą w AGH

W dniu 7 czerwca Łukasz Kubicki, Rzecznik Praw Studenta SSUR, wraz z Wiktorią Bednarz, która wspomaga jego pracę, odbyli wizytę studyjną w biurze Agnieszki Zatyki-Szlachcic, Rzeczniczki Praw Studenta Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Modele działań na rzecz ochrony praw osób studiujących w AGH i UR są odmienne, ale wiele kwestii organizacyjnych i same problemy studentek i studentów są podobne. Wizyta w Krakowie była okazją do zapoznania się z praktyką działań Rzeczniczki AGH oraz do zwiększenia wiedzy i umiejętności Rzecznika Praw Studenta UR.

Wizyta przedstawicieli SSUR w Krakowie była możliwa dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy Rzecznikiem akademickim UR, Janem Gałkowskim a Rzeczniczką Praw Studenta AGH, Agnieszką Zatyką-Szlachcic.

Więcej o działalności Rzeczniczki Praw Studenta AGH możesz przeczytać TUTAJ.

Na zdjęciu od lewej: Wiktoria Bednarz, Łukasz Kubicki oraz Agnieszka Zatyka-Szlachcic z asystentami.