Spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości w Krakowie

W dniach 13-14 kwietnia odbyło się w Uniwersytecie Jagiellońskim spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR) organizowane przez Dział Bezpieczni UJ, którego pracami kieruje Michał Powszedniak. Na spotkaniu ASBiR Uniwersytet Rzeszowski był reprezentowany przez Rzecznika akademickiego UR Jana Gałkowskiego oraz Martę Budnik-Zgłobiś z Biura ds. Równego Traktowania UR. W obradach wzięło udział przeszło czterdzieści osób reprezentujących uczelnie wyższe z całej Polski. Centralnym punktem spotkania były obrady w Lectorium Nicolai Copernici (sala 52) Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego podzielone na dwie części: „Język inkluzywny w instytucjach publicznych” oraz „Wartości akademickie w praktyce”.

Na zdjęciu od lewej: dr Małgorzata Kożuch, Mediator Centrum Mediacyjnego Naczelnej Rady Adwokackiej i prof. Beata Kowalska, Rzeczniczka Praw i Wartości UJ.