Spotkanie osób członkowskich ASBiR w UR

Wizyta gości z Akademii-Górniczo Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego 16 maja 2023 r. była okazją do nieformalnego spotkania osób członkowskich Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości w UR. Na spotkaniu dyskutowano o najbliższych działaniach ASBiR, w tym o współpracy „galicyjskiej” uczelni z województw małopolskiego i podkarpackiego. Na zorganizowanym przez dział Bezpieczni UJ spotkaniu 14 kwietnia 2023 r. oficjalnie powołano stowarzyszenie Akademicka Sieć Bezpieczeństwa i Równości, wybrano jego władze i uchwalono statut. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane przez sąd 28 kwietnia 2023 r. a jego siedzibą jest Uniwersytet Rzeszowski.

Na zdjęciu od lewej: Artur Lesner, AGH; Michał Powszedniak, UJ; Agnieszka Zatyka-Szlachcic, AGH; Stella Strzemecka, UJ; Jan Gałkowski, UR.