Trzy wymiary współpracy rzeczników akademickich

W czasopiśmie online (Žurnál Online) Uniwersytet Palackiego (cz. Univerzita Palackého) w Ołomuńcu, znalazł się artykuł opisujący zjazd czeskich rzeczników akademickich, który obradował w dniach 18-19 stycznia w Brnie, w siedzibie czeskiego rzecznika praw obywatelskich, a którego gościem socjalnym był rzecznik akademicki UR – Jan Gałkowski.

Jaroslav Šotola, przewodniczący Školská ombuds platforma (ŠOP), stowarzyszenia czeskich rzeczników akademickich, w wypowiedzi dla czasopisma mówi o trzech wymiarach współpracy rzeczników: „Pierwszy poziom to nawiązywanie relacji z właściwymi aktorami w ramach uniwersytetu – rektorem, poszczególnymi częściami uczelni, senatorami, nauczycielami, poradniami itp. Drugi poziom to intensywna współpraca samych rzeczników, która opiera się na poufnym dzieleniu się możliwymi rozwiązaniami w sprawach rozstrzygniętych podczas rozmów prowadzonych przez rzeczników. Trzeci poziom to zaproszenie do dyskusji i współpracy innych podmiotów, które również zajmują się tematyką bezpieczeństwa społecznego i sprawiedliwego otoczenia na uczelniach.”

Cały tekst można przeczytać TUTAJ.

Foto: Markéta Bočková