Wizyta studyjna dr M. Półtorak w UR

W dniach 26-27.06 br. odbyła wizytę studyjną w Uniwersytecie Rzeszowskim dr Magdalena Półtorak, współprzewodnicząca Komisji ds. równości i różnorodności Uniwersytetu Śląskiego. Dr M. Półtorak jest jedną z osób reprezentujących UŚ w programie GEPARD (GEPARD: Gender Equality Programme in Academia – Raising Diversity), którego koordynatorką merytoryczna jest prof. dr hab. Ewa Jarosz, Prorektor UŚ ds. rozwoju kadry. Celem wizyty było zapoznanie się z polityką równościową UR w tym zwłaszcza z implementacją Planu Równości Płci dla Uniwersytetu Rzeszowskiego na lata 2022-2024. Koordynatorem wizyty był dr Jan Gałkowski.

Najważniejszymi momentami wizyty studyjnej dr Magdaleny Półtorak były spotkanie z jej odpowiedniczką w UR – dr Dorotą Semków, przewodniczącą Komisji ds. równego traktowania UR pierwszego dnia oraz spotkanie z JM Sylwestrem Czopkiem, Rektorem UR i udział w zebraniu Komisji ds. równego traktowania UR drugiego dnia wizyty. Ponadto dr M. Półtorak spotkała się na indywidualnych rozmowach m.in. z mgr Marzeną Filipek, Kwestor UR oraz członkami i członkiniami Komisji ds. równego traktowania UR, z którymi rozmawiała o finansowaniu polityki równościowej UR, realizowanych w UR badaniach, luce płacowej, programie szkoleniowym czy wprowadzaniu kwestii równościowych do badań i dydaktyki.

Na zdjęciu: dr M. Półtorak (UŚ) i dr Jan Gałkowski (UR).