Wrzesień - miesiąc konferencji

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc konferencji i sympozjów naukowych. Czas, gdy nauczyciele akademiccy wracają już z urlopów, ale nie rozpoczęli jeszcze zajęć dydaktycznych jest dobrym terminem na organizację takich spotkań. W tym roku dr Jan Gałkowski, Rzecznik akademicki UR, miał okazję wystąpić na trzech konferencjach organizowanych we wrześniu: na XII Polskim Zjeździe Filozoficznym w Uniwersytecie Łódzkim 11-16.09.2023 (referat Intersekcjonalność w polskich akademickich planach równości płci), na Mid-Term International Conference of The RN10, ESA, Sociology of Education: Wellbeing and Resilience in the Times of Crisis w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie 21-22.09.2023 (referat Listening to transgender and non-binary members of academia) oraz na konferencji Kształcenie akademickie wobec wyzwań współczesności w Uniwersytecie Szczecińskim 25.09.2023 (referat Działalność rzeczników akademickich jako wsparcie dla nauczycieli akademickich i studentów).

Wymienione wystąpienia były okazją do tego by mówić o działaniach równościowych w Uniwersytecie Rzeszowskim, działalności Rzecznika akademickiego UR, a także o współpracy w ramach Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości.

Na zdjęciu od lewej: Michał Bomastyk i Aleksandra Derra z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – organizatorzy sesji Sekcja Filozofii Feministycznej i Gender Studies podczas XII Polskiego Zjazdu Filozoficznego oraz Jan Gałkowski.