Informacje, ogłoszenia i komunikaty wszelkie

V RZESZOWSKI WEEKEND FOTOGRAFII.:„Patrz! Szeroko”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy organizowanej w ramach V RZESZOWSKIEGO WEEKENDU FOTOGRAFII. „Patrz! Szeroko”

„Polifonia pamięci na granicach karpackich światów” - Tomasz Kosiek

14 września 2023, godz. 18.00

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6

kurator Michał Sita

aranżacja Anna Pilawska-Sita

opracowanie graficzne Agata Pietraszko

konsultacje kartograficzne i komentarze do map Wojciech Krukar

opracowanie nagrań dźwiękowych Wojciech Lubertowicz

wystawa czynna od 14.09.2023 do 19.11.2023

Wystawa zestawia ze sobą:

zdjęcia Tomasza Kośka – dokumentację miejsc upamiętnień, krajobrazów, pomników i pozostałości funkcjonujących tu równolegle reżimów pamięci dźwiękowe relacje mieszkańców i pejzaż dźwiękowy karpackich przestrzeni mapy terenu trójstyku granic Polski, Ukrainy i Słowacji powstałe w różnych okresach historycznych na potrzeby zmieniających się organizmów państwowych – od józefińskich map Galicji, przez nazistowskie mapy Generalnego Gubernatorstwa, po współczesne mapy turystyczne.

Wystawa zrealizowana została ze środków Center for Governance and Culture in Europe, University of St. Gallen

Wydarzenie jest częścią projektu “Patrz!Szeroko - V Rzeszowski Weekend Fotografii” dofinansowanego z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Organizator: Rzeszowska Akademia Fotografii

Partner wystawy: Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy

Partner Technologiczny #RWF2023: Panasonic Polska

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek