Apel o szczepienie się!

Drodzy Koleżanki i Koledzy, Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku –UR!

Wakacje niedługo będą się kończyć, mam nadzieję, że wszyscy dobrze wypoczęli, a sytuacja pandemiczna pozwoli nam powrócić do normalnych zajęć w UTW–UR.

Niestety, rok akademicki 2020/2021 był dla nas seniorów bardzo trudny, przyniósł wiele smutku, bólu i tragedii dla wielu rodzin. Pomimo tego staraliśmy się kontynuować działalność w UTW–UR   w ramach naszych możliwości, utrzymywaliśmy wzajemne kontakty telefoniczne, mailowe i bardzo ograniczone spotkania towarzyskie.

Obecna sytuacja pandemiczna też nie pozwala patrzyć w przyszłość z pełnym optymizmem, ponieważ nasz region ma bardzo niski procent osób zaszczepionych.

Zwracam się więc do WSZYSTKICH PAŃSTWA z gorącym apelem, o zaszczepienie się przeciw Covid–19 przed zapisami na nowy rok akademicki na UTW–UR i bardzo proszę o przekazanie mojego apelu do jak największej rzeszy naszych słuchaczy.

Proszę mieć szczególnie na uwadze wzajemne bezpieczeństwo nasze, naszych rodzin, dzieci i wnuków, a szczególnie osób mających inne choroby współistniejące. Jesteśmy wszyscy w grupie podwyższonego ryzyka i zróbmy wszystko, abyśmy mogli jak najszybciej wrócić do normalności, naszych zajęć w UTW–UR oraz wzajemnych towarzyskich kontaktów, tak jak to było 2 lata temu.

Jest to gorący APEL do PAŃSTWA i chciałabym, aby był bardzo poważnie potraktowany.

Danuta Kamieniecka–Przywara, wiceprezes UTW–UR

Poniżej List Prezydenta Miasta Rzeszowa zachęcający wszystkich Słuchaczy UTW-UR do szczepień przeciw Covid-19: