Informacja z Zebrania Organizacyjnego Słuchaczy UTW-UR, 9.11.2021.

z Ogólnego Organizacyjnego Zebrania Słuchaczy UTW-UR w dniu 09.11.2021.

Zebranie, które odbyło się w Auli nr 2 budynku A-3 UR 9 listopada br. o godz. 16.15, prowadziła Wiceprezes UTW-UR ds. naukowych kol. Danuta Kamieniecka-Przywara, która ciepło powitała przybyłych po długiej nieobecności związanej z pandemią. Od strony audiowizualnej zebranie obsługiwał kol. Jan Ziąbek. W zebraniu uczestniczyło 73 osoby. Po przyjęciu jednogłośnie porządku zebrania, wybrano zaproponowanych przez prowadzącą na sekretarza zebrania – kol. Bernadettę Nowicką-Lassotę, a do komisji wnioskowej: kol. Pawła Urbana i kol. Annę Habrat.

Wiceprezes wystąpienie rozpoczęła od przedstawienia nowym słuchaczom członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz osób współpracujących z Zarządem, informując jaką dana osoba pełni funkcję lub czym się zajmuje. Następnie zdała relację z przebiegu inauguracji roku akademickiego 2021/2022, która odbyła się 19 października br. w Auli nr 126 bud. A-0 UR z udziałem Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof.UR Elżbiety Rokosz  oraz zaproszonych gości. Przypomniała także słuchaczom o nowej stronie internetowej www.ur.edu.pl/uniwersytet/utw i poinstruowała, jak z niej korzystać. Na zakończenie przedstawiła podsumowanie zapisów oraz wpłaty składek i stan konta UTW-UR.

Z powodu nieobecności kol. Marii Suchy - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół UTW,  Prowadząca odczytała fragmenty jej wystąpienia, podkreślając, że pozyskało ono w ciągu 10 lat na działalność UTW-UR kwotę 192.167,00 zł, natomiast w ciągu 6 lat, jako organizacja pożytku publicznego, z odpisu 1% oraz darowizn uzyskało kwotę 17.202,40 zł. Kwoty te są przeznaczane na szeroką działalność dla słuchaczy UTW-UR.

Kol. Bernadetta Nowicka-Lassota - wiceprezes ds. organizacyjnych poinformowała słuchaczy o podpisaniu przez Rektora UR 17 czerwca 2021 r. obecnie obowiązującego nowego Regulaminu UTW-UR, zaktualizowanego 19 października 2021 oraz przypomniała zebranym drugi ważny wewnętrzny akt prawny, uchwalany przez Ogólne Zebranie, tj.  zaktualizowany Kodeks Etyczny. Kończąc swoje wystąpienie, poinformowała o Komunikacie Zarządu z 3 listopada 2021 r. przypominającym, że obowiązujący Regulamin nie przewiduje zwrotu wpisowego, składek, a tym bardziej opłat za zajęcia dodatkowe, których wysokość jest zależna od ilości słuchaczy w grupie. Słuchacz może stosownie do art.13 ust.7 Regulaminu wystąpić z pisemnym wnioskiem złożonym z wyprzedzeniem i z ważnych powodów i uzyskać zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za okres nie dłuższy niż 2 semestry.

Wiceprezes ds. naukowych kol. Danuta Kamieniecka–Przywara uroczyście wręczyła nagrody laureatom konkursu „Twórczość w czasie pandemii”. Bony do realizacji w EMPIKu po 200 zł otrzymali: za pierwszą nagrodę Andrzej Nowożeniuk oraz 5 osób z nagrodami publiczności, a 8 osób, które otrzymały wyróżnienia, dostały bony po 100 zł.

Następnie zabrali głos koordynatorzy.

Kol. Paweł Urban udzielił zebranym informacji o wykładach, które do odwołanie będą się odbywały w auli nr 2 budynku A-3 UR we wtorki, a seminaria w tej samej auli w środy. Poinformował też o możliwości edukacji online na platformie MS Teams, którą udostępnia nam uczelnia, w przypadku takiej decyzji Rektora UR. Nowi słuchacze nie korzystający dotychczas z nauki online, będą mieć możliwość szkoleń.

Pozostali koordynatorzy poinformowali o grupach zajęciowych nowych i kontynuujących naukę: kol. Irena Fabiańska – sekcja komputerowa, kol. Helena Mączka –sekcja j. angielskiego, kol. Maria Sierżęga – sekcja pozostałych języków obcych, kol. Jadwiga Kruk – sekcja kulturalno-artystyczna, kol. Dorota Kieś – sekcja rekreacji sportowo-turystycznej.

Wiceprezes przypomniała, że informacje o wznowieniu zajęć dodatkowych oraz ich harmonogram są umieszczane na stronie internetowej, a kierownicy grup mają obowiązek sprawdzić w porozumieniu z księgową wpłatę składek poszczególnych słuchaczy oraz poinformować o opłatach za zajęcia dodatkowe. Zajęcia w grupie mogą się rozpocząć po uzupełnieniu wszystkich wpłat. Zaapelowała również o uzupełnienie w sekretariacie wszystkie maile liderów oraz kierowników grup. Jest to konieczne dla poprawy komunikacji pomiędzy Zarządem, samorządem i słuchaczami; koordynatorzy oraz kierownicy grup mają obowiązek przekazywania ważnych informacji członkom swoich grup.

Na tym Zebranie zakończono i prowadząca kol. Danuta Kamieniecka–Przywara serdecznie podziękowała wszystkim  liderom i słuchaczom za przybycie.

Danuta Kamieniecka-Przywara